Alparslan Türkeş’in Fethullah Gülen Hakkındaki ifadeleri

Hoca efendi Milletin Gönülde Taht Kurdu


(Zaman, 29.01.1997)

MHP lideri Türkeş, “Şahsi malı olarak bir tek dikili ağacı bulunmayan, kendini ilme ve ilmin yayılmasına adayan memleketimizin manevi dinamiği olan Hocaefendi’nin Avrupa’dan Yakutistan’a kadar olan çalışmaları her manada takdire şayandır.” dedi.

MHP lideri Alparslan Türkeş, Fethullah Gülen Hocaefendi’nin isminin 58 kişilik listede yer almasının iz’an sahiplerince hiç bir mâna ifade etmeyeceğini söyledi. Türkeş, “Hocaefendi Türk milletinin gönlünde hak ettiği yeri almıştır. Hiçbir zan veya iftira bu yeri sarsamaz.” dedi.

Türkiye’nin hak ettiği huzur ortamına kavuşması için Hocaefendi’nin elinden gelen gayreti gösterdiğine değinen Türkeş, Hocaefendi’ye yapılan bu saldırının arkasında art niyetin ve art niyetli kişilerin olduğunun meydanda olduğunu kaydetti.

MHP lideri Türkeş şöyle devam etti: “Şahsi malı olarak bir tek dikili ağacı bulunmayan, kendini ilme ve ilmin yayılmasına adayan memleketimizin manevi dinamiği olan Hocaefendi’nin Avrupa’dan Yakutistan’a kadar olan çalışmaları her manada takdire şayandır. Böyle muhterem bir zatın nereden geldiği belli olmayan 58 kişilik bir listede isminin geçmesini veya böyle bir listeye eklenmesini esefle kınıyoruz, listede böyle bir ismin varlığına inanmıyoruz.”
———————————————————————

Biz de hatırlatmış olalım Son Başbuğumuz bugünleri tahmin etmiş olmalı ki neler demiş ; Efendiler ve ey millet!.. İyi biliniz ki, TÜRKİYE Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler, meczuplar memleketi olamaz!.. En doğru, en hakiki tarikat, medeniyet tarikatıdır.

Reklamlar
Published in: on Ağustos 11, 2009 at 7:19 pm  Yorum Yapın  

The URI to TrackBack this entry is: https://alparslanturkeskimdir.wordpress.com/2009/08/11/turkes%e2%80%99in-gercek-adi-huseyin-feyzullah%e2%80%99dir-2/trackback/

%d blogcu bunu beğendi: